• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Виховна година "Людина починається з добра"

Виховна година "Людина починається з добра"

2015-04-28

фото

Добрим бути – зовсім це непросто, не залежить доброта від зросту.

Доброта це щирість і щедрість людської душі, це прагнення людини робити добро, це постійний пошук прекрасного і намагання змінити, якщо не весь світ, то бодай маленьку його частинку. Добро – це крила, на яких тримається людство.

Про добро можна багато і красиво розповідати, говорити, мріяти. Але слова не принесуть ніякої користі, якщо добрі справи не втілювати в життя, якщо гарні слова залишаться лише словами. Шкільне методичне об’єднання класних керівників (ШМОКК) Григорівської школи постійно виносить на розгляд саме питання добра, толерантності, довіри, дружби, адже сьогодення, на превеликий жаль, не завжди зіштовхує з людьми чесними, відкритими добрими. Жорстокості, злоби, агресії – вистачає, і нам важливо, щоб у наших дітей вкоренилися лише позитивні якості, які обов’язково допоможуть їм стати справжніми людьми. Людьми милосердними, чесними, відкритими, справедливими.

Кожен класний керівник, класовод активно працює з учнями над темами добра і зла, справедливості, чесності, гуманності. Ми ж хочемо висвітлити останню виховну годину у 2 класі «Людина починається з добра», яку підготувала та провела Т.М. Ладченко. Захід був цікавим, насиченим інформацією, виступами, інсценізаціями, притчами. Школярі активно приймали участь в грі «Мікрофон», створювали асоціативне дерево доброти, ставили сценку за оповіданням В.Сухомлинського «Як метелик напився березового соку», кидали в горщик із землею для проростання зернятка миру, добра, любові. 45 хвилин пролетіли швидко, і ми не можемо сказати, що кожна дитина винесла щось корисне, життєво необхідне з цього уроку, але якщо хоча б одному учневі школа допоможе стати добрішим, відкритішим до здійснення нових, безкорисливих справ – то ми на вірному шляху.

Завжди, зараз і в майбутньому, ми хочемо бачити своїх учнів людьми з красивою доброю душею, в якій немає місця підлості і заздрощам, лицемірству і злості. Хочемо, щоб вони жили так, щоб людям було добре поряд з ними, щоб їхня душа співала лише добром.

Але не лише від нас, вчителів і батьків, залежить майбутнє наших учнів, країни загалом, а й від керівництва, як місцевого так і регіонального. Сучасність диктує свої умови. Пишуться закони, але не встигають висохнуть чорнила, як вони вже ігноруються. Один в полі не воїн. Якщо людина свідомо іде до влади, має бути позитивно налаштована на грандіозну роботу, а не підтриманням підняття рук. У важкий час живемо ми нині, багато горя і біди є довкола, але мусимо жити…Проблем в суспільстві вистачало і вистачає по сей день і як би ми не прикрашали будь-яке дійство, проблема залишається проблемою.

В школі проводяться виховні заходи, бесіди про добро, але після завершення уроків учні залишаються сам на сам з собою, своїм середовищем, в якому часто панує негативність, агресія, а все це разом – байдужість. Прикладів тому безліч, а у підлітковому житті вони на кожному кроці. І нам, вчителям, напевно не тільки Григорівської школи, а й всієї шкільної спільноти, хочеться щоб було до кого звернутися, щоб батьки тісніше співпрацювали зі школою, громадою, хочемо відчувати підтримку з боку місцевого керівництва, щоб разом, спільними зусиллями продовжувати працювати над поставленою задачею і впровадити спільну мету, формувати моральні основи дитячої особистості.

Дай, Боже, щоб не висохло в душі живильне джерело, не дивлячись на сьогоднішні труднощі і проблеми, щоб допомагало жити, вірити, рухатися вперед. Отже, добро не наука, воно діє.

Кiлькiсть переглядiв: 439

Коментарi